Press "Enter" to skip to content

Hakkari Şemdinli’de Piyade Er Orhan Özkan şehit oldu

Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı olan Aktütün ile Dağlıca arasında PKK’lı teröristlerin güdümlü füze saldırısı sonucu şehit olan Piyade Er sözleşmeli er Orhan Kayseri’de toprağa verildi.
Hain ve alçak teröristler Hakkari Şemdinli Aktütün ve Dağlıca arasındaki alanda yüzey ile bir saldırı gerçekleştirdiler. Gerçekleştirilen saldırıda 3 askerimiz ne yazık ki şehit oldu. İki askerimizi ise yaralandı. Şehit olan 3 askerimiz arasında bulunan Piyade Er Orhan Özkan‘ın acı haberi ne yazık ki Kayseri’de bulunan ailesine iletildi.
Askeri yetkililer ve komutanlar Piyade Er Orhan Özkan’ın Kayseri Talas Mevlana mahallesinde bulunan evlerine giderek, şehidimizin eşi Özlem ve annesi Hatice Özkan’a acı haberi verdiler. Komutanların şehadet haberini vermesi üzerine, komutanların şehadet haberini vermesi üzerine, şehidimizin Ailesi sinir krizleri geçirdi. Şehidimiz Piyade Er Orhan Özkan‘ın 5 yaşında Elif isminde bir kız çocuğu vardı. Alınan bilgilere göre ise şehidimizin babası yıllar önce vefat etmişti. Şehidimiz Piyade Er Orhan Özkan‘ın yaşamış olduğu apartmanın dışına al bayrağımız asılarak akrabaları ve Kayseri’de bulunan vatandaşlar Akın Akın taziye için ziyarete geldiler.
Şehit Piyade Er Orhan Özkan’ın naaşı yarın öğle namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından, Garnizon şehitliği’nde toprağa verilecek.

Vatan Sağolsun.

admin
admin

Dost canlısı biriyimdir. dürüst olan herkese dost olurum müzik dinlemek vazgeçilmezlerim içerisinde bir çok aktivite ile uğraşıyorum..

View all posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir