Press "Enter" to skip to content

Mustafa İslamoğlu kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

Mustafa İslamoğlu İlahiyatçıdır. 1960 yılında Kayseri’de dünyaya gelmiştir. Kayseri Develi ilçesinin nüfusuna bağlıdır. Babasının adı Ahmet İslamoğludur.
Mustafa İslamoğlu, Arapça ve İslami bilgiler konusunda eğitim almıştır. Kayseri yüksek İslam enstitüsü’nde okumuştur. Daha sonrasında ilahiyat fakültesine kayıt olmuş ve Kahire el ezher Üniversitesi islam Hukuku fakültesinde Üniversitesi’ni devam ettirmiştir.
Milli gazetede edebiyat alanında yazmaya başlamıştır. Üniversitelerde girmiş bulunduğu şiir yarışmalarında birincilik ve ikincilik ödülleri kazanmıştır. Dergah ve mavi resimli dergilerde yayınlar yapmıştır.
Mustafa İslamoğlu’nun ilk şiir kitabı heyelandır. 1987 yılında aylık dergi yayınları tarafından yayınlanmıştır.
Ankara’da yazmış olduğu Kürt sorununa İslami çözüm isimli yazısı nedeniyle bir buçuk yıl, daha önce yayınlamış olduğu bir makale nedeni ise bir yıl toplamda 2 buçuk yıl hapse mahkum edilmiştir.
İlk olarak Gölcük cezaevinde yatmıştır. Daha sonrasında ise Ankara yarı açık cezaevinde yatmıştır.
Mustafa İslamoğlu’nun 5 çocuğu vardır. Hanımının ismi Yasemin, çocuklarının ismi ise Hatice Erdem Hümeyra olmak üzere devam etmektedir.
Mustafa İslamoğlu bu zamana kadar 60’a yakın kitap yazmıştır ve 18 tanesini Türkçe diline çevirmiştir.

admin
admin

Dost canlısı biriyimdir. dürüst olan herkese dost olurum müzik dinlemek vazgeçilmezlerim içerisinde bir çok aktivite ile uğraşıyorum..

View all posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir